تولید نایلون و نایلکس

مراحل تولید نایلکس و نایلون به زبان ساده:

گرانول پلی اتیلن نو پتروشیمی و نایلون ، مستربچ طبق فرمول خاص هر کارخانه با یکدیگر ترکیب شده و به قیف ماشین اکسترودر وارد می گردند. در درون این ماشین، مواد با حرارت خاص ذوب گشته و به جلو می رود. مواد مذاب در آخر سیلندر به قالب حلقوی ماشین وارد می گردند. مواد به صورت مایع از این دستگاه خارج گشته و با وزش بادی که از خرطوم های اطراف به آن وزیده می شود، خنک شده و به شکل لوله های پلی اتیلن در می آیند.
عرض نایلکس با شدت بادی که به طرف آن وزیده می شود، نسبت مستقیمی دارد، و با افزایش یا کاهش باد عرض نایلکس تعیین می گردد. موادی که در داخل سیلندر هستند، تا دمای مخصوص هر دستگاه (بین ۲۰۰ تا ۳۰۰) درجه ی سانتی گراد در معرض حرارت قرار می گیرند.
در مرحله ی رول کردن به وسیله ی راهی که تعبیه شده  جنس به غلتک بالایی هدایت، از روی آن غلتک بالایی عبور می کند، و سپس به سمت غلتک پایینی می رود.یک چشم الکترونیکی در پایین قرار داده شده تا به غلتک برای کشیدن نایلکس فرمان دهد.
از اینجا نایلکس به درون کوره ی دوخت وارد می گردد، تا اگر نایلکس از نوع و مدل دسته دار باشد، دسته هایش به آن دوخته و یا اگر برای بسته بندی لبنی و خانگی به کار می رود که در این صورت تنها یه طرف آن به هم دوخته شود. این کار ها را  ماشین دوخت اتوماتیک به انجام می رساند.کار نایلکس های یک طرف دوخت در اینجا به پایان رسیده است، و آن ها باید بسته بندی و به بازار هدف حمل گردند.
اما نایلکس های رکابی یا همان دسته دار که دو طرف آن به هم دوخته شده اند، باید توسط دستگاه پانچ مخصوص دسته دار شوند، که این کار را ماشین های دسته زنی به راحتی انجام می دهند سپس محصول بسته بندی وپلمپ و بسوی بازار هدف ارسال می شود در خطوط نایلکس کیفیت دستگاه مهم است دستگاه های ایرانی بعلت پخت ضعیف بندرت در خط تولید ها استفاده میشود انواع چینی و تایوانی بهترین نوع موجود است که خطوط تولید ما نوع تایوانی که گرانترین و بهترین مدل است .